Sdílet na Twitteru Sdílet na FB

Ecofootprint

Projekt ECOFOOTPRINT měl za úkol vést studenty, aby si všímali životního prostředí a jeho ochrany ve městě a regionu, srovnávat kvalitu ŽP v různých částech Evropy.

TENTO PROJEKT BYL SPOLUFINANCOVÁN Z GRANTU JIHOMORAVSKÉHO KRAJSKÉHO ÚŘADU „DO SVĚTA 2009“

Pod vedením Mgr. Daniely Hasníkové studenti vytvořili multimediální  ekologickou hru, která byla doprovázena videoklipy s ekologickou tematikou. Studenti sami vytvářeli scénáře k videím, natáčeli je a upravovali.

Studenti využívali exkurzí s ekologickou tematikou, prováděli sledování čistoty vod a rozbory vody, sledovali ovzduší. Zavedli ve škole sběr separovaného odpadu, sběr baterií a hliníku.

 

Projekt využíval poznatků z angličtiny, biologie, fyziky, chemie, matematiky, zeměpisu a ICT a mohl být dokončen jen za spolupráce všech vyučujících. Původně do projektu vstoupilo 5 partnerů, po prvním roce první dva odpadli.

Studenti se účastnili partnerských schůzek na partnerských školách:

  • DÁNSKO –  HORSENS
  • MAĎARSKO –  BUDAPEŠŤ
  • POLSKO –  ŁAPY
  • ČR – MIKULOV
  • ITÁLIE – CAMPOBASSO

Do projektu bylo zapojeno vedení školy, pedagogové i rodiče studentů. Na projektu spolupracovali asociovaní partneři, jímž byla Správa CHKO Pálava a Městský úřad Mikulov. Společné internetové stránky můžete navštívit zde. Studenti rozšiřovali hru i na jiné školy. To, že hra zaujala, můžete vidět na snímcích z hraní.


zavřít

Předměty online

Vidíte pouze předměty pro rok 2014/2015. Pro zobrazení všech předmětů použijte tento rozcestník.

Stáhnout almanach